Všetky aktivity

Tento tok sa automaticky aktualizuje   

1. Za poslednú hodinu
  2. Niečo na tom bude
  3. mapa pokrytia je len orientacna over si to cez dostupnost sluzieb na ich stranke zadanim tvojej adresy alebo zavolaj na zakaznicku linku a tam ti to presne overia
  4. Zdravím, náhodne som navštívil mapu pokrytia, vybral som ADSL (iný nemáme k dispozícii) a zistil som, že XL je dostupný na jedinej adrese v celej dedine. A to konkrétne na mojej,viz. screen (fialový štvorček). Mohla sa stať chyba v mape?
  5. Dnes
  6. myslím, že som tak videl kade tade(rôzne kraje), a nie len telekom(antik, rsnet a to by sme tu boli do rána ) má taký prístup, tie káble sú však minimalistické a ruší to vizuál fakt len minimálne zároveň som to videl len po el. stĺpoch nie po telefónnych
  7. ano, pristupuje, poznam par obci z TT kraja kde sa takto optika realizovala... Telekom to tusim taha uz po existujucich stlpoch s tym ze je to akasi "rekonstrukcia stlpa el. vedenia".
  8. Mat dnes 8/1 je podla mna nepouzitelne, to je dost velky dovod nie? Otazka k tahaniu optiky po stlpoch, telekom na toto riesenie pristupuje? Dalsia vec je ci to je mozne tahat po stlpch ktore v obci uz su alebo to musia byt "specialne" od telekomu?
  9. rozpraval som sa o tom s nasim starostom, potiahnutie optiky po stlpoch by povolil ale rozkopat dedinu nie
  10. mali by povoliť ťahanie po stĺpoch ako to bežne má niekoľko obcí, inak je to veľmi ďaleká budúcnosť
  11. samozrejmeze by to pomohlo, skratili by sa vedenia k rozvodnemu uzlu lenze to musi mat Telekom na to dovody aby rozsiril pokrytie
  12. Mne je az do placu ked tu niekto spomenie ze 40Mb download na rok 2019 je malo... hosi ja mam doma 8/1Mbps viac sa neda lebo som hadam aj 6km od ustredne. Ked som sa pytal v telekome ci sa neda zlepsit pokrytie tak mi bolo povedane ze VDSL nie, ze to nikto nebude davat ze rovno optika. Lenze obec ako nasa si nemoze dovolit financovat "uvedenie do povodneho stavu" po rozkopani a polozeni optickych kablov takze zase nic. Mojou otazkou je ci by vobec pomohlo ak by sa v dedine vystaval MSAN/DSLAM a teda by sa aspon priblizil k zakaznikom a mali by sme vacsie rychlosti? Jedna sa o obec: Veľké Bierovce
  13. Dobrý deň, @miloshajek, Apple Watch 5 nájdete na našich stránkach tento piatok. Miška
  14. Vcera na ZIVE sa objavila informacia a grafika, ze upload pri M bude 3Mbit/s. Dnes je to zrazu uz len 1Mbit/s. Kde je pravda ? Niekto to v telekome narychlo stopol, alebo ? Ludia to uz rozoberaju aj na zive.sk, tu je spominany clanok a prikladam aj grafiku: https://zive.aktuality.sk/clanok/142522/telekom-zrychli-vdsl-aj-optiku-konecne-zrusi-fup-limity/
  15. to musis sledovat ich stranku, nove zariadenia vopred nekomunikuju
  16. ak myslis aktualizaciu windowsu 1903 tak to nebude chyba. Skus ci ti ide STV 1 a STV 2 . Ak tieto kanaly funguje ale ine nie tak ta nieco stale v pc blokuje. Pozri co mas na pozadi spustene a co nemusi byt tak vypni cez spravcu uloh
  17. Nerozumiem, ze preco pri Magio Optike M nechavate upload na 1 Mbit/s ? Pri ostatnych sa dviha upload na dvojnasobok. Je to maximalny nepomer medzi downloadom a uploadom. Ostatny poskytovatelia a aj vase programy L, XL maju upload v pomere 1/10. (niektory maju dokonca upload=download) Je to trapne, ze skrtite upload na optike na ubohych 1Mbit/s. Cakal som, ze tam date aspon 2Mbit/s, podla spominaneho pomeru by to malo byt az 3MBit/s. Skuste mi rozumne vysvetlit, preco taketo nepochopitelne obmedzovanie ? Obcas posielam mail s foto prilohami a to sa mam pozerat na tociace sa kolecko kym tam nahram par fotiek na optike ?! Dakujem vopred za rozumne vysvetlenie. Chcete tymto donutit ludi aby isli na L program ? Mne download v pohode staci, tak preco by som mal ?? (Uz aj kvoli tomuto velmi silno uvazujem o zmene poskytovatela).
  18. technicka podpora 0800 123 777 je nonstop 24/7
  19. tu to mas blizsie popisane : S Magio GO môžete nahrať 1 hodinu programu alebo až 10 hodín, ak si aktivujete Archív Magio GO. S Magio GO (napr. v mobile) môžete spravovať aj nahrávanie, ktoré prebehne u vás doma na Magio televízii. ja mam doma SAT bez archivu a v pohode ma pusti nahrat nejaky program, max ale hodinu. Vyskusaj dat nahrat nieco pod hodinu, mozno davas nieco nad hodinu a preto ti vyhadzuje tuto hlasku.
  20. Ani mne dáta nefungujú
  21. Yesterday
  22. Zdravim. pred dvoma mesiacmi vyhorela v petrzalke nejaka kablova sachta a vyse jeden den nesiel net. dnes presne o pol noci to vypadlo znova a nejde to uz dve hodiny. mate zas nejaky vypadok. viem je noc ale niekto pracuje aj v noci a potrebuje internet no nic. ked rano vstanem beda vam
  23. 2DHEQVS
  24. Záleží na starostovi obce ako bolo spomenuté, ale ani to nepomôže niekedy, napríklad známa v tej obci kde má nanič internet, tú obec poznám a aj kto je starosta, a musím povedať, že nič by s tým nespravil, nijako nepomohol tomu, zároveň vo viacerých obciach je určite problém aj vek aký má starosta, lebo reálne polovica z nich nevie čo je to ani optika, a druhá vec je, že väčšina obcí má dosť dôchodcov a tí tiež netušia čo to je a možno ani niektorí internet nemajú, a zároveň minimálne s tej obce čo ja poznám tak tam ani mladší asi o to záujem nemajú sú radi, že majú nejaký internet. Zároveň ešte ma napadá, že asi pred 5-6 rokmi možno viac sa tam stavala bytovka kde normálne ani jeden operátor nezaviedol internet, čiže je možnosť tam mať vlastne len internet cez anténu, a ešte k tomu je to obecná bytovka ale takúto vec ako internet riešiť ich zjavne nezaujímalo. Určite verím, že sú výnimky, ale tých bude asi fakt málo, zároveň je škoda, že jednotlivec nedokáže usilovať o to aby bola zavedená optika napríklad na jeho ulici v obci, chápem, že Telekom proste potrebuje väčší záujem, lebo keby mali zapojiť jedného a ostatní nič to sa im neoplatí dať tie náklady na natiahnutie optiky.
  25. Starostovia su vacsinou ozrani a optika ich zaujma tak ako teba politicka situacia v 1966 v Jemene. Samozrejme cest vinimkam Ja som sa tu niekedy pred pol rokom pytal kedy by som mohol mat optiku (zadal som konkretnu adresu lubosovi do PM) a bolo mi oznamene, ze v druhej polovici roka 2019. Uz som od telekomu dostal aj letak, ze na mojej adrese je dostupna optika, ale zatial som nevidel, ze by niekto nieco kopal, alebo zeby pokladali co i len chranicky pre optiku, proste nic sa ani len nechysta. A silne pochybujem aj o planovani optiky na mojej adrese
  26. Nemám antivírus a skúšal som aj vypnúť defendera a stále nič. a prešiel som si aj nedávne príspevky na fóre a pravdepodobne je nás s podobným problémom viac. Nie je možné že je chyba na strane telekomu? Možno s kompatibilitou s novým updatom windowsu? lebo na mobile to funguje a kedysi to fungovalo aj u mňa na pc, s ktorým som nič nerobil a zrazu to nejde
  27. nemusis menit ,staci na pobocke poziadat nech ti ju vycvaknu na pozadovany format.
  28. zdravim,ako mám postupovat ked chcem vymenit klasicku simku za nano kartu?da sa toj objednat cez telefon alebo treba ist osobne a aky je poplatok? dakujem
  1. Nahrať ďalšie aktivity