Všetky aktivity

Tento tok sa automaticky aktualizuje   

1. Yesterday
  2. To by som chcel vidiet, kto by kvoli nejakym par filmom vo videopozicovni zavadzal 4k boxy a kto by o ne mal v tomto pripade zaujem... Je stale mnozstvo zakaznikov Telekomu cez dsl, ktori nemozu sledovat sucasne ani 2 HD streamy. Ti by mali moznost 4K asi naco? Je uplne jasne, ze dokedy nebude dostupne linearne vysielanie v 4K so zodpovedajucim obsahom, tak 4K boxy nemaju ziadne opodstatnenie. Zvlast tak osekane ako su tie sucasne, ktore neumoznuju prehravanie externeho obsahu z internetu (youtube, netflix...) ani obsahu vlastneho cez usb, hdmi, teda to co uz vlastne poskytuju vsetky sucasne smart TV. Takze ani toto by uz nebola nejaka velka prednost.
  3. zdravím, z nejakého dôvodu mi začal padať internet, väčšinou padne tak 2x za jednu hodinu, a spolu s ním padne aj magio.. neviete kde môže byť problém? Informácie o linke DSL Stav linky Hore Typ modulácie VDSL2 Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 8397/84000 kbps Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 57071/130667 kbps Šumové rozpätie (hore/dole) 30.1/16.7 dB Útlm vedenia (hore/dole) 6.8/4 dB Výstupný výkon (hore/dole) -2.7/14.3 dBm Dátová cesta (hore/dole) Interleaved/Interleaved Hĺbka prekladania (hore/dole) 135/1298 Oneskorenie prekladania (hore/dole) 2/7 ms INP (hore/dole) 2/3 symboly Profil 17a LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM CRC chyby (hore/dole) 0/0 FEC chyby (hore/dole) 2/31
  4. Ahoj Mam ten isty modem (Zyxel VMG3312-T20A) cisto novy, pochadza asi z Ciech, boli tam nastavene na cesky telekom. Skusil som to nastavit podla hore uvedeneho, ale nepodarilo sa mi. Nastavenia mam ako je prilozene, ale ako modem mi funguje, len ako router. Dlink sa mi pokazil, nevysiela wifi, preto docasne zyxcel mam ako ako router, ale chcel by som ho mat ako Modem, pripojit sa cez ADSL (teda ak tak sa nazyva pripojenie cez telefonicku linku). Prikladam nastevinie aj Dlink-u. Login a PPP Heslo mi posali do SMS, urcite mam spravne. Zaroven Dlink sa pripoji s tym heslom. dakujem za pomoc! Peter
  5. Dobrý den chcel by som vediet že prečo mám na telefóne slaby signál či som v meste v aute alebo na dedine stale mi ukazuje buď žiadny alebo 1-2 paličky
  6. Možno si ďaleko od ústredné a preto máš pomalu rýchlosť internetu
  7. Dobry den mam taku otazku no mam internet od vas balicek XL no ale rychlost co som sa dival na dostupnost na mojej adrese by mala byt 15mb/s a moja rychlost je 4mb download.
  8. Mám najväčší paušál a som v Srbsku a nefunguje mi internet musím si zaplatiť navyše aby som sa kohol prislasit na internet neni Vám zle telekom?
  9. Od piatku - ked malo byť volanie a SMSkovanie zadarmo- nemám žiadne pripojenie!!!!!! Len v piatok mi prišla kurierom nová zmluva - kde som prešla z kreditu na paušál. Dnes je nedeľa a signál žiaden!!! Nezdá sa Vám to prehnanné?
  10. V sietovej karte problem nie je a som zapojeny cez ONT huawei od telekomu.Ako teraz zistim problem Huawei?
  11. To, viem však to aj píšem v otázke. Ale zaujíma ma či na mojej linke pri danom útlme by išlo zriadiť VDSL s rýchlosťou 30 Mbit/s
  12. Packet loss nemusi byt problem telekomu. Pakety moze zahadzovat hocijaky iny router na ceste medzi tebou a serverom, mozes mat problem zo sietovkou v pc alebo routery ... tazko povedat
  13. Vidis, ze modulacia signalu je ITU G 992.5 co je ADSL2+ a to je max do 24/1.5mbit pri Anex B. Takze nie, jedine ze by ta prepli na VDSL
  14. Inak pozeral som ripe.net a tento rozsah nespravuje ripe 98.129.0.0 - 101.55.255.255 a do toho spada aj CGN blok
  15. Ja zrovna openwrt nepouzivam, ale videl som to uz. Nie je lepsie nastavit v skripte reconnect interfacu ako reboot celeho stroja ?
  16. Chcem sa opýtať či by mi na moej súčasnej aDSL prípojke išiel VDSL internet do rýchlosti 30 Mbit. Ďakujem.
  17. Dobry den,zaujimalo by ma preco ,mam velke straty paketov na zahranicne servery?Uz to trva asi mesiac a Telekom mi tvrdi ze vsetko je OK.Mam kamaratov ktory maju ineho providera a nemaju s tym problem,tiez sa napajaju na ten server.Tak ze si prosim o vysvetlenie.Mam Gigovy internet a som napojeny na kabel nie WIFI!!!!!!!! Dakujem
  18. Zdravim Vazeny! Ospravedlnujem sa esteraz...Hovorim/Pisem dvojazicne takze davam Hvalu Panovy Bohovy ze takto este dajako dokazem kommunikovat po slovensky... 1. Dalsia vec...Bohuzial uz nedokazem upravit moj predchadzajuci prispevok...Pani od telekomu ziskavaju dalsi cierny bod..naco je potom funkcia "upravit" ked je to casovo limitovana na velmi kratku dobu a clovek nedokaze/nestihne upravit svoj text pravopisne potom... 2. @janyxx mozno ze uteba je zo strani WAN na hentu adresu (100.64.0.0/10) vydelena...ale umna 1000% ze je na hentu (100.80.0.0/16) ktoru som aj vyssie spominal...otestovana viackrat..."asi" mozno ze v kazdom okresse je to trosicku inak... 3. @jerrrynko tu to mas ten jednoduchi bash script ktoru si poziadal...je to "amaterske" ano..ale funkcne ...trebars zaevydovat do crtontabu na kazdi 10/15 min podla chuti... #vi ci #nano potom ulozit do suboru..davaj bacha pod windows na formatovanie textu,radsej ulozit pod linux..a je to jedno pod ake meno to ulozis...nech aby si to nasiel potom.. #!/bin/sh #Thank_Our_Lord_In_Heaven_For_Everything! IP="100.80" NETWORK=$(ip addr show | grep pppoe-wan | grep -o '[0-9]\{1,3\}\.[0-9]\{1,3\}' | head -n1) if [ "$NETWORK" == "$IP" ]; then sleep 1 reboot -f else sleep 1 fi exit 0 4. ...dobra rada pre vsetkich..moc tu radsej nerozoberme ziadne vazne riesenie..nechcem bit paranoid...ale monitoruju cely forum a budu bojovat zato aby branili kvoli tomu naco sme prave prisli...napriklad zaevyduju jednoduchy "PPPOE black list"...a ak ti "xy" krat padne pripojenie posebe tak nebudes tim padom vediet naspat dostat sa len po uplinutia "xy" casu alebo len vtedy ak zavolas operatovory...a tim padom ten script je uz nepouzitelne...takze radsej pani fakt velmi opatrne a diskretne riesit barsco tu cez tento "fake" forum... Pekny Den.. S Bohom! ...
  19. Minulý týždeň
  20. obsahu je dost, na iptv mozu tlacit 4k aj cez "videopozicovnu" cize nemusia cakat, ze markiza zacne natacat Puskarovu v 4K
  21. Zároveň by som chcel vidieť, čo chceš riešiť s televíziou, keby si im napísala tak by tvoj e-mail tak odignorovali keďže tu sa jedná o problém na strane Telekomu, ktorý vyriešiš reklamáciou, spraviť takúto reportáž pre nenažrané televízie plné reklám to by sa im neoplatilo
  22. Ako mohlo toto niekoho napadnúť Však keby dali takéto SMS zadarmo by skrachovali
  23. Áno, presne tak také ceny ako sú uvádzané na stránke Telekomu.
  24. Dnes som si aktivoval doplnkový balíček STREAMON. Aktivácia prebehla úspešne, bol som informovaný SMS správou. Pri pozeraní Skylink LiveTV (aplikácia je uvedená v podporovaných týmto balíkom) sa odrazu aplikácia zastavila a hláška že som si vyčerpal dátový limit. Čo to má znamenať???
  25. Uplne by mi stacila jedna IPv4 + IPv6 mas zadarmo napr. od Hurricane Electric. Neviem preco telekom nedava aj IPv6 adresy, ale len IPv4. Aj ked v dnesnej dobe je IPv4 na nezaplatenie, ale napr. v CZ davaju aj IPv4 aj IPv6
  26. V dnesnej dobe, kde je metalika, tak je VDSL, alebo ADSL (vzdialenost od DSLAMU hraje rolu). A ked sa ide robit nieco nove, tak asi nebudu tahat znova metaliku
  27. Kym nebude vysielany relevantny obsah v 4K rozliseni, tak 4K STB nemaju ziadne opodstatnenie. A v nasich koncinach bude urcite este riadnu chvilu tento stav pretrvavat.
  1. Nahrať ďalšie aktivity